Satelitní Vysílání

Hledáte prodejce satelitní techniky, přijímačů hd satelitní televize a kompletů?

 

Portál Satelitní Vysílání Vám nabízí přehled všech firem a prodejců satelitní televize a poskytovatelů digitálního satelitního vysílání a televizních společností, ale také servisy antén a satelitní techniky.

 

Pokračujte prosím výběrem kraje, nebo hledáním v mapě či fulltextu nebo přejděte na

Katalog Firem Satelitní Vysílání

Co je satelitní vysílání?

Co je satelitní vysílání?

Satelitní vysílání je šíření video obsahu (televize) skrze satelitní síť. Audio a video signál je vyslán z místa původu skrz uplink na geo-synchronní satelit.

Satelitní vysílání je šíření video obsahu (televize) skrze satelitní síť. Audio a video signál je vyslán z místa původu skrz uplink na geo-synchronní satelit. Parabola uplinku má velikost až 12 metrů, aby mohla zesílit signál velmi přesným zaměřením satelitu. Satelit na geosynchronní orbitě obíhá v souladu s rotací země – z hlediska pozorovatele na pevné pozici se k němu vrací každý den ve stejný čas. Satelit na orbitě poté přesměrovává signál do předem dané geografické oblasti. Vysílání probíhá buď skrze otevřený (veřejný) anebo zabezpečený kanál. Jednotlivé domácnosti přijímají z jednotlivých satelitů skrze downlink signál a zobrazují mediální obsah na televizích a monitorech.

 

K čemu je satelitní vysílání vhodné? Zejména při nutnosti zasažení velké geograficky rozprostřené demografické skupiny v jeden okamžik při vysoké kvalitě obsahu.

Schéma satelitního vysílání

První satelitní signál televize se datuje jen o několik málo let později po vypuštění první umělé družice Sputnik 1. A to do roku 1962, kdy byl vyslán na orbitu satelit Telstar.

 

Standardy

Analogové vysílání používá buď šifrované nebo nešifrované televizní vysílací standardy:

  • NTSC
  • PAL
  • nebo SECAM.

Digitalizovaný televizní signál nebo multiplex více signálů

  • QPSK.

Digitální televize:

  • MPEG
  • DVB-S

K příjmu satelitního vysílání z družice potřebujete reciever (neboli set-top box). Přijímač dekryptuje přijatý signál skrze příslušný chip. Poskytovatel má přístup k případným aktualizacím chipového vybavení. Poté dekóduje digitální MPEG-2 signál do analogového formátu přijatelného pro klasické televize.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Česká televize bude spouštět Hybridní TV přes satelit

obrazek

Česká televize ukončila přechod na digitální terestrické vysílání a současně oznámila svou vizi další digitalizace ČT. Jedním z hlavních témat v rámci tzv. Nových médií je hybridní vysílání HbbTV.

Více ...

Dostupnost internetu skrze satelitní vysílání

Skrze satelitní vysílání je dostupné i připojení do sítě Internet. To je výhodné zejména v oblastech nepokrytých klasickým signálem wifi nebo mobilních telefonních operátorů. Více ...

Co je satelitní vysílání?

obrazek Satelitní vysílání je šíření video obsahu (televize) skrze satelitní síť. Audio a video signál je vyslán z místa původu skrz uplink na geo-synchronní satelit. Více ...

Průvodce Satelitním Vysíláním

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.